Plastik Kasa Üretimi

Binlerce yıldır insanoğlu meyvesini, sebzesini, birçok gıda çeşidini ve envayi çeşit eşyasını tahta sandıklarda taşıdı. Bunun için kim bilir kaç ağaç, kaç orman yok oldu. Günümüze geldiğimizde artık ormanlar azaldı, doğal kaynaklar yok olmaya başladı. Buna çare olarak tahta yerine plastik veya diğer ikame hammaddelerden yapılan eşyalar kullanılmaya başladı. Hem ucuz, hem de defalarca dönüştürülerek kullanım imkânı veren plastik makinelerimizde birçok çeşit plastik kasa ve palet olarak üretiliyor. Kullanılan kasalar Ömrünü tamamladığında dönüştürülüp tekrar ürün olarak kullanılabiliyor. Bu sayede ormanlar kurtuluyor, dünya daha yeşil ve daha temiz kalıyor.

Hemen her türlü gıda ürününün taşımasında kullanılan plastik kasalar, değişik renk, model ve ebatlarda üretilebiliyorlar. Bazı firmalar kendilerine özel modeller ürettirerek, ürün odaklı çözümler bulabiliyorlar.

Özellikle meyve sebze taşımacılığında kullanılan plastik kasalar, bölgemizde en yoğun şekilde narenciye sektöründe kullanılmaktadır. Bu bağlamda Erol Plastik bölgemizin ihtiyaçlarını karşılamak için elinden gelen çabayı harcamaktadır.